Jak jsme odemkli řeku.

Jak jsme odemkli řeku.
Trochu obavy panovaly před akcí, protože předpověď počasí na sobotu byla katastrofální, nakonec se ale špatné počasí spletlo a opozdilo se o jeden den.
22.04.2019

V Českém Krumlově

Celý týden předem jsme se modlili za pěkné počasí, které sice tak úplně nepřišlo, ale ve srovnání s nedělí bylo k nám ještě docela milosrdné. Mezi mraky prosvítalo slunce a nebyl ani vítr, takže nám ani zima nebyla. Přesto zafungovala už jenom i negativní předpověď počasí a pole účastníků se smrsklo z očekávaných 500 asi na 150 vodáků. Kdo přišel, ale neprohloupil.

Už když jsme přijížděli mezi prvními do Kempu Krumlov, uviděli jsme dým, který se valil z kiosku, kde právě roztápěli rošt na klobásy. Byla dokonce i teplá polévka. A dobře fungující kiosek byl prvním bodem k úspěšnému průběhu akce.

Druhým plusovým bodem a trefou do černého byla kapelka Thom band, která opět skvěle hrála a spoluvytvářela po celé dopoledne tu správnou atmosféru.

Slavnostní akt odemčení řeky

Po dopoledních přípravách, pozdravení všech známých, zakoupení pamětních medailí a nezbytném občerstvení proběhl v 11 hodin samotný slavnostní akt odemčení řeky. Nejprve všechny vodáky pozdravil a přivítal organizátor akce, načež předal slovo vodníkům, ti se s řečněním příliš nepárali a po několika větách zaveleli k vodě. Tam natřikrát odemkli Vltavu a poté pasovali nováčky na vodáky. Pak se dopilo, dojedlo a šlo se na vodu.

U Milana

U Milánka bylo také vše přichystáno, očekával nás celý jeho tým, hořel oheň a tak zábava plynule pokračovala i zde. Kdo se zapomněl najíst v Krumlově, nadlábl se tady, mnozí si přinesli k ohni i vlastní špekáčky k opékání, hlavně děti to ocenily.

Zmiňujeme-li vše, co bylo na akci pozitivní, musíme uvést i několik věcí, které nebyly zcela ideální. Za prvé průtok, ten mohl být kapánek vyšší a za druhé se nám nepodařilo přes veškeré úsilí otevřít retardéru ve Zlaté Koruně, takže jez se musel obnášet.

Ve Zlaté Koruně

Zlatá Koruna ale v cíli vše napravila. Hospoda v kempu byla otevřená, bylo tam teplo, hořel oheň v krbu. Kdo potřeboval doplnit energii a dotankovat, učinil tak zde, neboť na jídelním lístku byla řada neodolatelných dobrot.

Takže nakonec můžeme konstatovat, že sobotní Odemykání Vltavy se vydařilo a proběhlo ke spokojenosti všech vodáků i organizátorů akce. Teď už se jen můžeme těšit na pěkné počasí a pravou letní vodáckou sezónu. Tak tedy na vodě Ahóóój, a třeba zrovna za několik dní na jarním splutí Malše. Ahóóój!

P.S. Fotky jsou ve fotogalerii.

© cesta-sports.cz - 2015